Palešu ratiņi

Neaizstājams palīgs noliktavā, veikalā, ražošanā, preču pārvadājumos un visur, kur ir paletes. Pamatā šos ratus izmano zemas intensitātes preču pārvadājumos vai vietās kur lielāka pārvietošanas tehnikas nevar iebraukt.
Palešu ratiņi iebrauc zem paletes, tad kustinot rokturi tiek uzpumpēti augstāk līdz palete ar preci paceļas nogrīdas. Šajā stāvoklī var pārvietot preces. Paletes nolaišana uz grīdas notiek ar sviras nolaišanas palīdzību.
Šim darbarīkam tautas vidū ir radušies daudz nosaukumi - hidrauliskie ratiņi, rokas ratiņi, pneimatiskie rati, pārvietošanas rati, dakšu ratiņi, pumpējami rati. Nosaukumi rokla un rohla nāk no pirmā palešu ratiņu ražotāja ROCLA nosaukuma.

Platformas ratiņi

Preces uz ratiem novieto ar rokām un noceļ arī ar roku spēku. Ratus ar platformu izmanto tirgos, noliktavās, veikalos, vairumtirdzniecības bāzēs. Platformu ratus sauc arī par noliktavu ratiem, bagāžas un paku, saiņu ratiņi.
Piedāvājumā izturīgi palešu ratiņi, platformas ratiņi ar rokturiem, transprotēšanas ratiņi kastēm un dažāda pielietojuma ratiņi.